Paukštukas, skelbiantis žemės drebėjimą | Blogas.Kelyje.Lt

NaujienosPaukštukas, skelbiantis žemės drebėjimą

2012-07-31 16:53:35, Knygos
slimmity-thumb

Intriguojantis romanas, kurio veiksmas vyksta Japonijoje. Jau pirmame puslapyje skaitytojas įtraukiamas į keistą žmogžudystės istoriją, o paskui keliauja pagrindinės įtariamosios – jaunos anglės Liusės Flai, gyvenančuios Tokijuje ir dirbančios vertėja – sąmonės užkaboriais. Apklausiama policijos, ji grįžta mintimis į savo praeitį, kurioje netrūksta grėsmingos tamsos.

Kodėl Liusė prieš dešimt metų išvyko iš Anglijos? Kodėl ji siekė tapti beveide svetimšale tolimojoje Japonijoje? Kas paakino nutraukti visus ryšius su šeima?

-  1  -

Ankstyvą rytą, kai iki arešto buvo likusios kelios valandos, mane pažadino požeminiai virpesiai. Bet apie tai užsimenu ne todėl, kad įtarčiau esant kokį nors ryšį – kad surizgusios mano gyvenimo gijos susipynė ne taip, kaip reikėtų, ir galiausiai užgriozdino ant galvos porą policininkų – Tokijuje tokių požeminių smūgių pasitaiko bent kartą per mėnesį, kitąsyk – dar dažniau, ir šio ryto virpesiai niekuo nebuvo ypatingi. Tiesiog išdėstau įvykius ta tvarka, kuria jie klostėsi. Dienelė galų gale išėjo labai jau neeilinė, ir aš nieko iš jos nenorėčiau užmiršti.

Taigi šis romanas ne tik įmantrus detektyvas, bet ir subtilus Tokijo aprašymas, taip pat truputis, galbūt nelabai vykusios, meilės istorijos.

Tačiau vienas faktas mane truputį erzino. Skaitant kartais negali suprasti, kur dabartis, o kur praeitis. Atrodo laikas nelabai pasikeičia, tačiau tarkime prasidėjęs rytas jau būna praeities vaizdinys, nors vos prieš sekundę viskas vyko „dabar“ (kiek tai įmanoma žinoma). Nežinau galbūt taip turėjo būti, galbūt kitiems tai nekelia jokio sutrikimo, o gal tiesiog mano išprusimo lygis dar ne toks aukštas :)

 
Žymės: Knyga, Romanas, Psichologinis, Detektyvas, Susanna, Jones, Paukštukas, skelbiantis, žemės, drebėjimą

Peržiūrų: 1494

Autorius:Artūras
El. Paštas: arturas.malcevas@gmail.com


Untitled Document    smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley

    Koks Yra Valdo Adamkaus Vardas?