Interneto belaisviai (Papildyta) | Blogas.Kelyje.Lt

NaujienosInterneto belaisviai (Papildyta)

2012-04-29 18:19:30, Naudinga
slimmity-thumb

Atsiradus kompiuteriams ir internetui,  žmonės džiaugėsi:  internetu galima tiesiogiai bendrauti su bendraminčiais iš viso pasaulio, naudotis bibliotekomis, diskutuoti, surasti reikalingą informaciją, žaisti. Tačiau jau 1996 m. pirmą kartą buvo pavartotas terminas, priklausomybė nuo interneto, kitaip sakant neįveikiamas noras naudotis internetu.

Ir visgi kodėl internetas mus taip traukia?

Keli faktai:

 • Anonimiškumas
 • Fantazijų ir norų realizavimas
 • Neribotas priėjimas prie reikiamos informacijos
 • Ir žinoma kompiuteriniai žaidimai

Interneto trauka kai kuriuos žmones paverčia Interneto belaisviais, kurie pasižymi:

 • Pagerėjusia nuotaika naršant internete
 • Stipriu potraukiu prisijungti prie interneto
 • Atsirandančiomis neigiamomis emocijomis neprisijungiant prie interneto
 • Laikas, praleistas internete, vis ilgėja
 • Sumažėjusiu domėjimusi šeima, ankstesniais pomėgiais.

Taipogi atsiranda didelis noras prisijungti prie socialinių tinklų (Facebook, Twitter, Youtube, One ir t.t), tikrinti draugų būsenų statusus, tikrinti el. paštą ar vėl kuo greičiau prisijungti prie jau pamėgto internetinio žaidimo.

Visa tai nėra jau taip baisu, jei viskas daroma su saiku, bet dažniausiai taip nebūna. Taip kenčia ne tik mūsų psichologinė bet ir fizinė savijauta. Sausos akys, galvos skausmai, nugaros maudimas, nereguliari mityba, nuolatinis miego trūkumas perspėj, jog reikėtų susirūpinti savo sveikata.

Kaip tai gydoma?

Kol kas vienos nuomonės apie internetinės priklausomybės gydymo būdus ir metodus dar nėra. Kaip ir daugelių priklausomybių atveju, gydant priklausomybes pagalba turi būti suteikta iš šalies. Praktika rodo, jog staigus uždraudimas naudotis internetu situaciją tik blogina. Patartina rinktis laipsnišką laiko, skiriamo internetui, mažinimą. Daugelis įprastinių metodų, taikomų gydant priklausomybes, šiuo atveju neveiksmingi arba kaip tik kenkia.

Interneto belaisviui reikėtų siūlyti alternatyvius laiko praleidimo būdus, tačiau nesukeliant įtarimo, jog taip norima jį atitraukti nuo naudojimosi kompiuteriu.

Reikėtų stengtis nesišaipyti, nekritikuoti „Sergančiojo“, nes tai jį veikia neigiamai ir interneto belaisvis dar labiau įninka į interneto platybes.

Taip pat, žmones priklausomus nuo internetinių žaidimų, būtina bandyti įtikinti, jog grįžimas į normalų pasaulį yra galimas ir įmanomas. (Video pavyzdys 4 skaidrėje)

Tačiau visų svarbiausia, kad tai suprastų pats Interneto belaisvis, kadangi be pačio žmogaus pastangų bei noro, psichologų ir įvairių gydytojų pagalba bus tiesiog bevertė.

Priedai

Interneto belaisviai (Skaidrės)

P.S Greitu metu idėsiu ir testą, kurio pagalba galima įsitinkinti ar esate priklausomas nuo interneto arba kitaip tariant, ar esate Interneto belaisvis.

P.S.S Šis mini pristatymas buvo skirtas psichologijos pamokai.

Papildyta 2012-04-29

TestasŽymės: Priklausomybė, Interneto, Belaisviai, WoW, Anonimiškumas, Gydymas

Peržiūrų: 856

Autorius:Artūras
El. Paštas: arturas.malcevas@gmail.com


Untitled Document  smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley

  Koks Yra Valdo Adamkaus Vardas?